(LKDAF)

Šajā nedēļā, sākot no 12.oktobra, Arodbiedrību nams būs atvērts teātra, mākslas un nodarbinātības jautājumu diskusijām. 12. oktobrī plkst. 12.00 Arodbiedrību namā, Bruņinieku ielā 29/31, Rīgā, notika preses konference par interaktīvo izrādi jauniešiem “Līdzinieki”, kura Arodbiedrību namā tiks rādīta līdz 18. oktobrim.

Arī 13. oktobrī Arodbiedrību nams bija atvērts sabiedrībai, un plkst. 13.00 tajā norisinājās Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) organizēta diskusija par arodbiedrību vērtībām. Diskusijā piedalījās – LBAS priekšsēdētājs Egils Baldzēns, Latvijas Meža nozares arodbiedrības priekšsēdētājas vietniece, uzņēmuma “Latvijas Finieris” arodorganizācijas priekšsēdētāja Kristīne Rapa, Latvijas Tirdzniecības flotes jūrnieku arodbiedrības priekšsēdētājs Igors Pavlovs, Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrības valdes priekšsēdētājs Armands Augustāns, LBAS Eiropas tiesību un politikas dokumentu eksperte Nataļja Preisa un LBAS tautsaimniecības eksperts un LBAS Jauniešu padomes pārstāvis  Mārtiņš Svirskis, kā arī pārējo nozaru vadītāji un speciālisti.

Arodbiedrību namā ir skatāma Kaspara Rācenāja foto izstāde. Kaspars ikdienā ir LBAS jurists, darba tiesību konsultants, taču viņa hobijs jau daudzus gadus ir fotografēšana. Latvijas dabas skati caur Kaspara foto kameru tagad ir ienākuši arī Arodbiedrību nama koridoros.

Vēl par šonedēļ Arodbiedrību namā skatāmo teātra izrādi “Līdzinieki” tā ir pirmā izrāde Latvijā, kurā skatītāji ne tikai līdzdarbosies, bet ar savām izvēlēm arī ietekmēs izrādes gaitu. Izrādi veidojusi “I-DEJAS MĀJAS”, fonda “Initium” un Norvēģijas teātra “K:13 Scenekunst” radošā komanda. Preses konferences ietvaros 12. oktobrī tika demonstrēts īss izrādes fragments, savukārt vakarā pēc preses konferences, plkst. 19, žurnālistiem pašiem bija iespēja piedalīties pirmizrādē.

“Izrāde “Līdzinieki” jauniešiem piedāvā līdz šim Latvijā nebijušu jauna veida teātra pieredzi – tās dalībnieki, iekāpjot “laika mašīnā”, nokļūst 1934. gada 15. maija naktī šajā pašā ēkā, kas tolaik bija Tautas nams, un kļūst par izrādes dalībniekiem, un tieši viņu izvēles, priekšlikumi un uzdevumu risinājumi noteiks stāsta tālāko attīstību,” stāsta izrādes kuratore Sanita Duka. “Lai virzītu darbību, izrādes algoritmā ir iestrādāti stratēģisko un izlaušanās spēļu elementi. Katrs risinājums vedīs pie nākamā uzdevuma, it kā nejauši sastapti personāži mēģinās ietekmēt skatītāju-dalībnieku veiktās izvēles. Veicot izrādes uzdevumus, jauniešiem būs jāiedziļinās Latvijas vēstures faktos un pašiem jāatrod ētisku, sociālu un politisku problēmu risinājumi.”

Izrāde tās skatītājiem-dalībniekiem uzdod jautājumu: kuras no mūsu izdarītajām izvēlēm varētu apdraudēt Latvijas demokrātiju, ja tās tiktu izdarītas nevis spēles ietvaros, bet realitātē…

Informāciju sagatavoja

Aldis Misēvičs                                                                                                                            

LKDAF priekšsēdētājs