(LKDAF)
Likumi
Galerija
Random image
Sadarbības partneri

 

2016.gada 22.septembrī Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kamera rīkoja konferenci par darba vidē balstītām mācībām un duālās apmācības īstenošanu Latvijā. Pasākuma dalībniekus uzrunāja Vācijas Federatīvās Republikas vēstnieks Latvijā Rolfs Šute, Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis un LR Ekonomikas ministrijas Valsts sekretārs Juris Stinka.

Konferences iesākumā darba devēju un arodbiedrību pārstāvji diskutēja par sociālo partneru lomu darba vidē balstītu mācību īstenošanā.

Konferences delegāti dalījās pieredzē ar labās prakses piemēriem vairāku nozaru uzņēmumos, kur apmācāmie pēc izglītības iegūšanas turpina strādāt uzņēmumā, kurā ieguva praktiskās zināšanas.

Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācijas (LPUA) izpilddirektore Ieva Bečere informēja par duālās apmācības īstenošanu poligrāfijas nozarē un uzsvēra, cik nozīmīga un nepieciešama ir profesionālās izglītības balva, lai sekmētu darba vidē balstītu mācību ieviešanu un motivētu gan uzņēmējus, gan izglītības iestādes piedalīties šī modeļa īstenošanā.

Arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Kompetenču attīstības centrs (KAC) ir ieguvis tiesības īstenot bibliotekāru apmācību, tādēļ konferencē piedalījās LNB KAC vadītāja Dženija Dzirkale-Maļavkina.

Priekšplānā:  LKDAF priekšsēdētājs Aldis Misēvičs, LPUA izpilddirektore Ieva Bečere, LNB KAC vadītāja Dženija Dzirkale-Maļavkina

Latvijas Nacionālā bibliotēka ir LR Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības iestāžu reģistrā reģistrēta profesionālās tālākizglītības un pilnveides izglītības iestāde. LNB KAC īsteno Latvijas bibliotekāru dažāda līmeņa profesionālās pilnveides, t. sk. arī pēc studiju izglītības, programmas un piedāvā kursus un mācību programmas publisko, zinātnisko, speciālo un izglītības iestāžu bibliotēku darbinieku dažādām mērķgrupām, kā arī pedagogiem un citiem interesentiem. KAC mērķgrupas ir sākot no bibliotekāriem-iesācējiem, kuri apgūst profesijas pamatus, līdz bibliotēku vadītājiem un maģistriem. LNB Kompetenču attīstības centrā tiek īstenotas vairāk nekā 60 mācību programmas, kas aptver gan profesionālās (speciālās), gan digitālās, gan vispārējās un personību attīstošās kompetences. Katru gadu jaunas zināšanas un prasmes apgūst vairāk kā 650 bibliotēku darbinieki un citi interesenti. KAC piedāvā gan vienas dienas (4 – 8 stundas), gan divu dienu (12 – 16 stundas), gan vairāku dienu (24 stundas, 36 stundas) kursus, kā arī 4 moduļu programmu 240 stundu apjomā.

Informāciju sagatavoja

Aldis Misēvičs

LKDAF priekšsēdētājs