(LKDAF)

Lai apturētu Covid-19 izplatības pieaugumu Latvijā,  valdība 9. oktobrī pieņēma lēmumu, no 10. oktobra noteikt stingrākus pulcēšanās ierobežojumus visā valstī un īpašus drošības pasākumus 8 pašvaldībās Latvijā.                                                             

Lai mazinātu infekcijas izplatības riskus un samazinātu iespējamo Covid-19 pacienta kontaktpersonu loku, no 10. oktobra līdz 31. decembrim noteikti šādi drošības pasākumi:

 • pasākumos iekštelpās vienlaikus pulcēties drīkstēs 500 cilvēki (līdz šim – 1000);
 • iekštelpās drīkstēs notikt tikai tādi pasākumi, kuros būs fiksētas, personalizētas sēdvietas;
 • pasākumos ārtelpās nedrīkstēs būt vairāk par 1000 cilvēkiem (līdz šim – 3000);
 • pasākumi ārtelpās virs 300 cilvēkiem, kuros notiek personu pārvietošanās (piemēram, nūjošana, skriešana, t.sk. maratoni), netiek organizēti.
 • pieaugušo neformālās izglītības grupās drīkstēs būt 30 cilvēki vienā grupā (līdz šim 50).

No 10. oktobra:

 • sporta treniņos nedrīkstēs piedalīties personas, kuras to neorganizē vai pašas treniņā nepiedalās;
 • sporta pasākumi bērniem (līdz 18 gadiem), piemēram, sacensības drīkstēs notikt bez skatītājiem;
 • sporta pasākuma organizatoram būs stingrāk jākontrolē drošības pasākumu ievērošana.

Paskaidrojot sīkāk, jānorāda, ka šobrīd augsts infekcijas izplatības risks ir pasākumi iekštelpās, kas saistīti ar neorganizētu cilvēku pārvietošanos, dejošanu u.tml., kad nav iespējams nodrošināt distancēšanos. Līdz ar to būtiski ir noteikt mazāku cilvēku skaitu šādos pasākumos un ieviest personalizētas, fiksētas sēdvietas. Šāds princips attieksies arī uz naktsklubiem, bāriem un tamlīdzīgām izklaides vietām. Tas nozīmē, ka iekštelpās līdz 6. novembrim nevar notikt diskotēkas, stāvkoncerti un līdzīgi pasākumi, kur nav sēdvietu. Arī ikdienā sabiedriskās ēdināšanas vietās cilvēkiem jābūt sēdvietās, nepieļaujot, piemēram, drūzmēšanās pie bāra letes.                                                                      

Lai nodrošinātu iespēju bērniem piedalīties sporta pasākumos, no 12. oktobra tos drīkstēs organizēt tikai bez skatītājiem.                                                                                              

Tā kā strauja Covid-19 izplatība un liels inficēto skaits ir novērojams 8 pašvaldībās Latvijā, stingrāki drošības pasākumi no 10. oktobra līdz 6. novembrim ir noteikti Aizputes novadā, Daugavpilī un  Daugavpils novadā, Dundagas novadā, Kuldīgas novadā, Olaines novadā, Talsu novadā un Krāslavas novadā:

 • nedrīkst notikt amatiermāksla un interešu un profesionālās ievirzes izglītības apguve klātienē (tai skaitā treniņu, sacensību un mēģinājumu norise), arī pieaugušajiem;
 • pasākumu vai saimniecisko pakalpojumu sniegšanas vietā iekštelpās vienlaikus nedrīkst uzturēties vairāk par 500 cilvēkiem;
 • sabiedriskās ēdināšanas vietas, piemēram, kafejnīcas, restorāni un bāri drīkst strādāt no plkst. 6.00 līdz plkst. 24.00;
 • iekštelpās nedrīkst organizēt un notikt pasākumi, kuros nav fiksētas personalizētas sēdvietas. Tas nozīmē, ka notikt var teātra izrādes, koncerti, kino seansi un konferences, bet ne diskotēkas un citi pasākumi bez noteiktām sēdvietām. 

Informāciju sagatavoja

Aldis Misēvičs                                                                                                                        LKDAF priekšsēdētājs                                                                                                              

(izmantojot e-žurnālu “iFinanses”)