(LKDAF)
Likumi
Galerija
Random image
Sadarbības partneri

 

 

  1. gada 20. februārī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) sasauca Padomes ārkārtas sēdi, lai lemtu par tālāko rīcību saistībā ar 2019. gada valsts budžeta projektu, kurā šobrīd nav paredzēts finansējums pedagogu darba samaksas pieaugumam. LIZDA Padomes sēdē piedalījās Ministru prezidents Arturs Krišjānis Kariņš un finanšu ministrs Jānis Reirs, kuri savās uzrunās norādīja, ka naudas pedagogu darba samaksas celšanai 2019. gada budžetā šobrīd nav, jo trūkst finansējuma, lai izpildītu visus solījumus, ko bija devusi iepriekšējā valdība. A.K.Kariņš norādīja, ka darba samaksas palielinājumu 40 EUR apmērā pedagogi varētu saņemt četrus mēnešus vēlāk – sākot no 2020. gada janvāra. Savukārt, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska uzsvēra, ka pedagogu darba samaksas paaugstināšana būs Izglītības un zinātnes ministrijas pirmā prioritāte 2020. gadā. 

Tā kā darba samaksas palielināšana attiecas arī uz mākslas un mūzikas skolās strādājošajiem pedagogiem, tad Latvijas Kultūras darbinieku arodbiedrību federācija (LKDAF) reaģēja nekavējoties un sagatavoja atbalsta vēstuli LIZDA kolēģiem arī ar savām prasībām ievērot iepriekšējās valdības doto solījumu par darba samaksas palielināšanu pedagogiem. LKDAF priekšsēdētājs Aldis Misēvičs savā vēstulē Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam atgādināja, ka abu arodbiedrību vadītāji šo jautājumu jau aktualizēja 2019.gada 18.janvārī premjerministra vizītes laikā Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībā.                                                                                                

LKDAF ar vēstulēm vērsās arī pie finanšu ministra, izglītības un zinātnes ministres, kultūras ministres, pie Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas un Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājiem, gan arī pie visām Saeimā pārstāvētajām deputātu frakcijām:

 

Rīgā, 2019.gada 22. februārī            

Nr. 1-10/13

LR Saeimas Budžeta un finanšu

 (nodokļu) komisijas priekšsēdētājam

Mārtiņam Bondaram

Jēkaba ielā 11, Rīgā, LV-1811

 

Par pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika izpildi 

 

Latvijas Kultūras darbinieku arodbiedrību federācija (LKDAF) pilnībā atbalsta Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) prasību ievērot iepriekšējās valdības apstiprinātā pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika īstenošanas nosacījumus.

Grafiks paredz pakāpeniski palielināt pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes vispārējā izglītībā, t. sk., pirmsskolā un speciālajā izglītībā, profesionālajā izglītībā, interešu izglītībā, kā arī augstskolās un koledžās. Zemāko mēneša darba algas likmi pedagogiem no pašreizējiem 710 EUR plānots celt līdz 750 EUR – 2019. gada septembrī, 790 EUR – 2020. gada septembrī, 830 EUR – 2021. gada septembrī un 900 EUR – 2022.gada septembrī. Grafiks paredz arī augstskolu un koledžu mācībspēku zemākās mēneša darba algas likmes pakāpenisku palielināšanu no 2019.gada.

Atgādinu, ka arī Kultūras ministrijas padotībā un pārraudzībā ir liels izglītības iestāžu tīkls, kas nodrošina kultūrizglītības pakalpojumu visos izglītības līmeņos.  Kultūrizglītību veido 147 pašvaldību un privātās profesionālās ievirzes izglītības iestādes, kuras īsteno mākslas, mūzikas un dejas programmas, kā arī 14 valsts un 2 pašvaldību profesionālās vidējās izglītības iestādes, kuras īsteno mākslas, dizaina un mūzikas izglītības programmas, un 3 augstskolas (Latvijas Mākslas akadēmija, Latvijas Mūzikas akadēmija un Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) un Kultūras koledža kā LKA struktūrvienība.

LKDAF jautājumā par 2019.gadā valsts budžeta projektu atbalsta LIZDA prasības:

  1. pildīt Izglītības likuma (turpmāk – IL) panta trešo daļu: “Pedagoga mēnešalga par vienu slodzi nav zemāka par Ministru kabineta (turpmāk – MK) apstiprināto pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafikā (turpmāk – grafiks) noteikto mēnešalgu attiecīgajā laikposmā.”;
  2. precīzi īstenot, 2018. gada 9. janvāra Ministru kabineta (turpmāk – MK) sēdē apstiprināto, Pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku laika periodam no 2018. gada 1. septembra līdz 2022. gada 31. decembrim.

 

Cieņā, cerot uz izpratni

 

LKDAF priekšsēdētājs

Aldis Misēvičs

 

Atkarībā no tā, kāda būs valdības un Saeimas tālākā rīcība, arī LKDAF būs jālemj par turpmākajiem soļiem, lai aizstāvētu savu biedru tiesības saņemt solīto darba samaksas palielinājumu jau šogad.

 

Informāciju sagatavoja

 

Aldis Misēvičs

LKDAF priekšsēdētājs