(LKDAF)

Monthly Archives:

Šodien, 2016.gada 19.augustā  Arodbiedrību namā Vaļņu ielā, Vecrīgā, Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrības telpās norisinājās UNI-Latvia alianses pirmā tikšanas, kurā stiprinājām 2016.gada 6.jūnijā izveidoto četru arodbiedrību – Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrības (LSAB), Latvijas Tirdzniecības darbinieku arodbiedrības (LTDA), Latvijas Kultūras darbinieku arodbiedrību federācijas (LKDAF) un arodbiedrības „LAKRS” – aliansi. Visas četras nozaru arodbiedrības ir starptautiskās arodbiedrību centrāles Union Network International (UNI Global Union) dalīborganizācijas no Latvijas.

Lasīt tālāk

2016.gada 9 un 10.augustā Latvijas Kultūras darbinieku arodbiedrību federācijas (LKDAF) priekšsēdētājs Aldis Misēvičs apmeklēja Sēlijas novada kultūras iestādes, lai informētu par LKDAF darbību un aicinātu strādājošos pievienoties LKDAF biedru pulkam.

Tikšanās laikā gan Jaunjelgavas novada Jaunjelgavas pilsētas bibliotēkas un Daudzeses pagasta bibliotēkas, gan arī Neretas novada Zalves pagasta bibliotēkas darbiniecēm tika nodots informatīvais buklets par LKDAF vēsturi un darbību.

Interesanta saruna par kultūras darbinieku neaizsargātību un arodbiedrības nepieciešamību izvērsās ar Viesītes novada Viesītes Kultūras pils direktori Raisu Vasiļjevu. Arī Viesītes bibliotēkas darbiniekiem šķita interesanta informācija par LKDAF darbību un jautājumu risināšanu ar Latvijas pašvaldībām.

Lasīt tālāk

6.gada 12.jūlijā Ministru kabineta sēdes ietvaros bija paredzēts izskatīt Ministru Kabineta (MK) noteikumus, kuri skar pedagogu darba samaksas sistēmas pilnveidi, taču to izstrādes laikā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nav sadarbojusies ne ar vienu no sadarbības partneriem, tādēļ arodbiedrības vērsās pie Ministru prezidenta ar lūgumu pārcelt izskatīšanas datumu, lai dotu iespēju tām iepazīties ar dokumentu projektu paketi un sniegt savu viedokli.


2016.gada 11.jūlijā Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA), Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS), Latvijas Izglītības vadītāju asociācija (LIVA) Latvijas privāto pirmsskolu biedrība (LLPB) un Latvijas Kultūras darbinieku arodbiedrību federācija (LKDAF) nosūtīja kopīgu vēstuli Ministru prezidentam Mārim Kučinskim un izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim.

 

Lasīt tālāk

2016.gada 3.augustā Latvijas Republikas Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija, Kultūras ministrija, kā arī Konrāda Adenauera fonda Rīgas birojs rīkoja ekspertu semināru un publisku diskusiju par sabiedrisko mediju pārvaldību Vācijas sabiedrisko raidorganizāciju pārvaldības pieredze Latvijas reformu priekšlikumu gaismā. Latvijas reformas atsevišķi aspekti.”

Semināru atklāja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un Konrāda Adenauera fonda vadītāja Rīgā Elizabete Bauere (Elisabeth Bauer), bet diskusiju vadīja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājas biedrs Boriss Cilevičs. Lasīt tālāk